www.isyazilim.com
 


SolidCAM for SolidWorks
 » Tasarım
 » Doğrulama
 » Veri Yönetimi
 » Dökümantasyon
 » İletişim-Paylaşım
 » Ürün Karşılaştırma
 » 2.5 Eksen Frezeleme
 » 3 Eksen Frezeleme
 » 3+2 Pozisyonlamalı İşleme
 » 5 Eksen Sürekli İşleme
 » HSM
 » Tel Erezyon
 » Torna ve C Eksen Torna
 » SolidCAM Özellikler
Cimatron
Nc Brain
3DQuickTools

Solidworks Simulation (COSMOSWORKS)

Parça ve Montaj bazında gerilme ve deformasyon hesabı yapabileceğiniz bir analiz programıdır. Solidworks simulation ile tasarımlarınız üzerinde farklı yükleme senaryoları tarif ederek tasarımlarınızın gerçek çalışma şartlarındaki durumunu görebilirsiniz. Analiz sonucunda elde edilen gerilme ve sehim değerlerine göre tasarımın güvenilirliğini görebilirsiniz.

 

 

 

Solidworks Motion(COSMOSMOTİON)

Solidworks Motion sayesinde montajlarınızın gerçek çalışma koşullarında maruz kaldığı dinamik zorlanmaları görebilirsiniz. Bu zorlanmalardan kaynaklanabilecek problemleri, henüz tasarım aşamasındayken görüp gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

  

Solidworks Flow Simulation (COSMOS FLOWORKS)

SolidWorks Flow Simulation, yalnızca SolidWorks kullanıcıları için geliştirilmiş akış analizi çözümü olup, tasarımınızı anında analiz etmenizi ve daha güçlü tasarımlar oluşturmanızı sağlar. SolidWorks Flow Simulation parça ve montajlardaki katı içinde veya dışında gerçekleşen akışı, ısı transferini ve oluşan kuvvetleri gözlemlemenizi sağlar. Diğer analiz programlarının aksine SolidWorks Flow Simulation size, SolidWorks’te tasarladığınız modelleri hiçbir veri kaybına uğramadan analiz etme imkanı tanır. SolidWorks Flow Simulation akışkan tipi olarak geniş bir yelpazede analiz imkanı tanıyarak her endüstriye hitap etmektedir. Solidworks ve Windows ortamına tam uyumludur. Analiz sonuçlarını görüntülemede benzersiz araçlar sunarak analiz sonuçlarını daha iyi yorumlamanıza yardımcı olur, Bütün sonuçları Excel’e export edebileceğiniz gibi Word formatında otomatik rapor da alabilirsiniz

 

 

 

 

SolidWorks Simulation Bazı Özellikleri
 


Nonlineer Dinamik Çalışmalar: SolidWorks Simulation Premium’un gelişmiş yetenekleri sayesinde nonlineer deformasyon analizi, non lineer malzemelerin analizi ve parça ve montajların dinamik yükler altındaki davranışları gibi ileri analiz sorunlarını tasarımlarınız için test edebilirsiniz.

 

Plastik parçaların Simülasyonu: Plastik parçalarınızın tüm davranışlarını başka hiçbir eklentiye ihtiyaç duymadan tamamıyla tanımlayarak plastik parçalarınızı mümkün olan tüm çalışma koşullarında tüm testlerle kontrol edebilirsiniz.

 


Zorlanmış Titreşimlerin Simülasyonu: Geçici dalga çalışması(Transient Study), Harmonik Tepki çalışması (Harmonic Response) ve Rastgele Tepki çalışması(Random Response) gibi önceden tanımlanmış entegre çalışmaları kullanarak parçalarınızın titreşimlerini ya da dinamik tepkilerini kontrol edebilirsiniz.

 


Montaj Simulasyonu: Montaj parçalarının birbirlerine olan etkilerini ve montajın statik ya da dinamik yükler altındaki davranışlarını prototip masrafı yapmadan görebilirsiniz.

 

Mekanizma simülasyonu: Tasarımlarınıza gelen tüm etkileri tanımlayarak gerçek çalışma koşullarını oluşturabilirsiniz. Bu sayede çalışan mekanizmalarda oluşabilecek çarpışmaları önceden görebileceğiniz gibi mekanizmada oluşan kuvvetler, harcanan güç gibi merak ettiğiniz büyüklüklerin sayısal ve grafik datalarını çıkarabilir, testinizin animasyonunu kaydedebilirsiniz.

 

Kaynaklı Parçaların Simülasyonu: Kaynak konstrüksiyonlarınızın en zor koşullara bile dayandığından emin olun. Basınç, kuvvet ve yataklama kuvveti gibi birçok kuvvet tanımıyla konstrüksiyonlarınızı test ettikten sonra sonuçları kesitler, eş gerilmeler ya da animasyon şeklinde görebilirsiniz.

 

 


Alternatifleri Karşılaştırıp Optimum Sonucu Bulun: SolidWorks ortamında tasarımları dayanımları, ömürleri, maliyetleri ya da ağırlıklarına göre karşılaştırarak en iyi tasarımı bulabilirsiniz.

 


Düşme ve Darbe Simülasyonu: Düşme yüksekliğini, çarpma yüzeyini ve doğrultusunu ayarlayarak parçalar ve montajlarda darbe testleri için yapılan fiziksel test sayısını azaltabilirsiniz.

 


Çökme ya da Burkulmayı Kontrol Edin: isotopik, orthotropik faktörler gibi malzemelerin davranışlarını etkileyen faktörleri de göz önünde bulundurarak sanal olarak uygulayacağınız kuvvetler, basınçlar, yer çekimi ve santrifüj kuvvetleriyle burkulmaya yol açacak maksimum yükü bulabilirsiniz.

 

 

Isıtma ve Soğutma Simülasyonu: ışıma, ısı geçişi, sıvı akışı ya da ısıl sınır şartlarını tanımlayarak tasarımlarınızın yüksek sıcaklıklardaki davranışlarını görebilirsiniz.