www.isyazilim.com
 


SolidCAM for SolidWorks
 » Tasarım
 » Doğrulama
 » Veri Yönetimi
 » Dökümantasyon
 » İletişim-Paylaşım
 » Ürün Karşılaştırma
 » 2.5 Eksen Frezeleme
 » 3 Eksen Frezeleme
 » 3+2 Pozisyonlamalı İşleme
 » 5 Eksen Sürekli İşleme
 » HSM
 » Tel Erezyon
 » Torna ve C Eksen Torna
 » SolidCAM Özellikler
Cimatron
Nc Brain
3DQuickTools

SolidCAM Özellikleri

SolidWorks İçinde Altın Ortak CAM Çözümü

İnteraktif tanıtım SolidWorks içerisinde SolidCAM kullanmanın en temel kazaçlarını göstermektedir.Eğer CAD programınız için bir CAM çözümüne ihtiyacınız var ise o zaman çözüm entegre SolidCAM.

Kalıpçıların Çözümü

Günümüzde karmaşık geometrideki kalıpların işlenmesi bir yüksek teknoloji işi. Hatalar çok pahalı sonuçlar yaratabilir ve bu yüzden neredeyse CAD/CAM programlarının tamamı bu sektöre odaklanmıştır.
 
SolidCAM güçlü 3 eksenden 5 eksene kadar frezeleme teknolojisi ile, ileri High Speed Machining stratejileri ile, mükemmel 2B ve 3B kalan talaş özellikleri ile ve daha birçok özelliği sayesinde kalıphanenizin verimini ve kazancını arttıran bir üründür.
 
Kalıp yapımı sadece büyük otomotiv kaportalarının çekirdeklerini işlemek demek değildir. İşlenecek birçok sayıda elektrod ve 3B yüzeyler, birçok delik, havuz, profiller ve diğer 2.5 eksen işler yapılması gerektiğinde oyunun kurallarını belirleyen SolidCAM olmaktadır. Verimli 2.5 eksen frezeleme ve ileri 3/5 eksen işlemenin birleşmesi ile SolidCAM kalıp imalatçıları için vazgeçilmez bir araçtır.

SolidCAM: Makina İmalatçılarının Tercihi

Komple CAD/CAM İmalat Çözümü

İmalathane odaklı imalat çözümü

Size para kazandıran üretkenliktir. SolidCAM ile bugünkü pazar şartlarında ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız. SolidCAM  "sınıfının en iyisi" imalat çözümü, tüm tezgahlarınızı yüksek verimlilik ile programlayabilirsiniz.
 
SolidCAM gerçek imalat şartları düşünülerek geliştirildi. Müşterilerimizden gelen geri beslemeler ve imalatın içinden gelen tecrübeli program geliştiricilerimiz sayesinde SolidCAM imalat sorunlarınızı çözmeye odaklanmıştır.

  
 
Tüm İmalat Teknolojileri

SolidCAM aşağıdaki işleme teknolojilerini destekler;
 
•    2.5 Eksen Frezeleme
•    3+2 Pozisyonlamalı İşleme
•    3 Eksen Frezeleme
•    5 Eksen Sürekli İşleme
•    Torna & C Eksen Torna
•    Tel Erezyon

 


Güçlü G Kodu ve Makina Simülasyonu 


Güvenilir: CNC operasyonlarınızı kontrol edin ve doğrulayın SolidCAM, g kodunu çıkarmadan ve tezgahınızı çalıştırmadan önce tüm operasyonlarınızı kontrol etmenizi ve doğrulamanızı sağlayan mükemmel simülasyon araçları sunar.

Komple Makina Simülasyonu

SolidCAM, tüm makinanızı tanımlayıp komple makina simülasyonu yapmanızı sağlayacak araçlar sunar. Bir defa ayarlandığında, bu ileri özellik tüm çarpma testlerini yapmanızı sağlar.

SolidCAM: SolidWorks 2009 ile benzersiz entegrasyon

Altın Ortak CAD-CAM Entegrasyonu

SolidCAM in SolidWorks içerisinde tek pencere entegrasyonu ile, SolidWorks parça ve montaj ortamını terk etmeden, tüm işleme operasyonları tanımlanabilir, hesaplanabilir ve doğrulanabilir. İşleme için kullanılan tüm 2B ve 3B çizimler SolidWorks modeli ile tam bağlantılıdır. Tek bir CAM parçasında, birçok SolidWorks konfigürasyonu kullanılabilir. Herbir konfigürasyon, iş parçasının farklı imalat aşamalarını tanımlamak için kullanılabilir.
 
İşleme operasyonu için kullanılan SolidWorks modeli değiştiğinde, SolidCAM, kullanıcıyı tüm işleme operasyonlarını yeni modele göre senkronize edip hesaplaması için uyarır . Bu tam entegrasyon özelliği, işlenmiş olan parçaların revizyona uğradığında yanlış imal edilme ihtimalini ortadan kaldırır ve böylece hatalar sebebi ile oluşan maliyetler ortadan kalkmış olur.

Model değiştiğinde, eğer isterse, operasyonları
güncelleyip senkronize etmesi için uyarılır..