www.isyazilim.com
 


SolidCAM for SolidWorks
Cimatron
 » Plastik Kalıp Tasarımı
 » Sac Kalıp Tasarımı
 » Elektrod Tasarımı
 » NC İmalat (Cam)
 » Tersine Mühendislik
 » Ayakkabı Modulü
Nc Brain
3DQuickTools

2.5 Eksen

Cimatron Cam modülünün en önemli özelliklerinden başta geleni çizzim ilw işlemenin aynı arayüzde olması.İstediginiz an Cimatron ekranından ayrılmadan çiziminizi revize edebilirsiniz.Cimatron 2.5 eksen işleme ile havuz boşaltma,kanal açma gibi üm iki eksen kaba işlemlerin yanı sıra iki eksen finiş işleme kontur işleme ve ister manuel ister otomatik delik delme operasyonlarınızı son derece hızlı ve kolay bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

 

3 Eksen

Cam pazarının en güçlü çözümlerinden biri olan Cimatron’un 3 eksen işleme modülü son derece gelişmiş bir teknolojiye sahiptir.Cad ile Cam’in aynı arayüzde olduğu Cimatron’da 3 boyutlu işlemelerinizi tek bir tuşla %100 dalmama garantili takım yolu oluşturabilirsiniz.Cimatron 3 eksen işlemede tüm kaba,finiş,radüs temizleme,yüzey işleme,3 boyutlu yazı yazma gibi özelliklerin yanı sıra en zor ve büyük işlemelerinizde bile 1 kaç saniyede takım yolunu hesaplayıp simulasyon yapıp ön izlemeyi görebilir,gerekli min.takım boyunu ögrenebilirsiniz.Akıllı menü yöntemiyle 1 günlük eğitim sonunda güvenli ve hızlı bir şekilde 3 eksen işlemelerinizi yapabilirsiniz.Tutucu tanımlayarak çarma kontrolü yapabilir ve son derece geniş ve gelişmiş işleme yöntemleri ile hassas ve kaliteli işlemeler yapabilirsiniz.Cimatron da oluşturduğunuz takım yolları bir öncekiişlemeye yada bir önceki takımın kestiği talaşa göre çalışır ve bu nedenle boşta kesimler yapmaz.

4-5 Eksen

Kalıp imalatı için komple 5-Eksen yeteneklerini içerir. Talaş kaldırma, kalan stok ve komple makine kinematikleri de dahil gelişmiş simülasyon yetenekleri, operatörlerin üretim öncesi işleme prosesleri ve gereksiz denemeleri incelemelerine izin verir. Konik yataklı kesicileri, lolipop takımları ve yarık milli kesicileri içeren bütün bir takım yayılımını destekleyen geniş bir işleme stratejileri kütüphanesini destekler.
İş parçasına yönelik, çeşitli takım kafalarının ve tutucularının ölçüm ve çarpışma kontrollerinde olduğu gibi, takım kenar açısı ve takım açısı üzerinde de tam bir kontrol sağlayarak, pozisyon alma ve sürekli frezeleme işlemlerini destekler.

 

Bazı Özellikler :
Çok kuvvetli CAD araçları
Zengin işleme seçenekleri
Otomatik ve manuel kullanım
Verimli çarpma kontrolü
Gelişmiş Simülasyon Kabiliyeti
Full post-processor desteği

 

Micro İşleme

Cimatron Micro işleme çok küçük takım çaplarının kullanıldığı(örnegin:0.5 ve daha altı) işlemelerde veya çok yüksek yüzey hassasiyetlerinde(örnegin:5 mikron ve daha düşük) kullanıcılarına büyük fayda sağlamaktadır.Zor mikro işlemelerde, erezyona olan bağlımlılığı azaltmaktadır. 5 eksen direk yüzey işleme yetenekleri ve yüksek hassasiyet ile Cimatron, kullanıcılarının en iyi sonuçlara en kısa zamanda ve en düşük maliyetlerle ulaşmasını sağlar.
Bunun yanı sıra mikro işlemede diğer programlardan gelen datalarda da - Catia, Unigraphics, ProEngineer gibi – Cimatron kalitenin kaybolmayacağını garanti eder. Yüzeyler arasında boşluk, üst üste binme ve pürüzsüzlük gibi geometrik problemlerin olduğu durumlarda Cimatron’un onarma fonksiyonları 0,01 micron hasasiyete kadar kullanılabilir.