www.isyazilim.com
 


SolidCAM for SolidWorks
Cimatron
Nc Brain
3DQuickTools
 » 3DQuickForm
 » 3DQuickMold
 » 3DQuickPress
 » 3DQuickQuote
 » 3DQuickStrip
 

3DQuickTools

Progresif kalıp yada sıvama kalıbı tasarımlarınızda SolidWorks kullanıyorsanız 3DQuickTools un size sunduğu çözümleri kullanarak tasarım sürecinizi hızlandırabilirsiniz.
 

3DQuickPress

3DQuickPress® progresif kalıp tasarımcıları için geliştirilmiş bir SolidWorks® eklentisidir. Parçanın 3 boyutlu bir modeli ile 3 boyutlu şeridi kolay ve hızlı bir şekilde tasarlayabilir, SolidWorks eDrawings® görüntüleme aracını kullanarak tasarımınızı çalışma grubunuz ile paylaşabilir ve zaman kaybı olmadan tasarımı modifiye edebilirsiniz.

3DQuickStrip

3DQuickStrip® progresif şerit tasarımınızı SolidWorks te hazırlarken size büyük bir hız kazandırır. Günümüzde yükselen parça kalitesi, daha kısa teslim zamanları ve daha karmaşık ürün tasarımları sebebiyle progresif kalıp üreticilerinin ihtiyaçları giderek artmakta. Bu şartlarda kalıp tasarımında geleneksel 2 boyutlu yaklaşımları kullanmak tasarımda hız kaybına ve mühendislik hatalarının artmasına sebep olabiliyor.

3DQuickForm

3DQuickForm® ile SolidWorks® içerisinde form parçaların açınımını alabilirsiniz ve bu açınımı simüle edebilirsiniz. 3DQuickForm bir SolidWorks eklentisi olduğu için aradaki veri transferi sırasında kesinlikle bir kayıp olmaz ve SolidWorks datası ile arasındaki parametriklik bozulmaz. SolidWorks te model üzerine yapacağınız değişiklikler, direkt olarak 3DQuickForm ile almış olduğunuz açınımada yansır.

 

  


3DQuickQuote

3DQuickQuote® progresif kalıp teklifi için geliştirilmiş bir SolidWorks eklentisidir. Tasarım sürecinin başlarındayken çok kolay bir şekilde maliyet çıkarmanızı sağlar ve sizi zaman alıcı hesaplamalardan kurtarır. Kalıp üreticileri açısından bakılırsa, malzeme tedarikçisinden, daha verimli bir şekilde kullanabileceği malzemeyi alabilir ve kalıp maliyetini minimuma çekebilir.