www.isyazilim.com
 


SolidCAM for SolidWorks
Cimatron
Nc Brain
3DQuickTools
 » 3DQuickForm
 » 3DQuickMold
 » 3DQuickPress
 » 3DQuickQuote
 » 3DQuickStrip

3DQuickMold, SolidWorks içerisinde çalışan, 17 yıl CAD programlama ve 15 yıl plastik enjeksiyon kalıp tasarımı endüstrisinde çalışan mühendis takımı tarafından geliştirilen profesyonel bir plastik enjeksiyon kalıp tasarımı çözümüdür.

3DQuıckMold çok karmaşık prizmatik parçalardan form yüzeylere sahip otomotiv parçalarına kadar geniş bir yelpazede plastik enjeksiyon kalıp tasarımı problemlerine çözüm bulmaktadır. 3DQuickMold endüstriyel uygulamalarda ve plastik enjeksiyon kalıp üretimi yapan işyerlerinde iş akışını hızlandırır. 3DQuıckMold kolay kullanımı ve güçlü kalıp tasarımı yetenekleri, programın ilk kullanıcıları tarafından onaylanmıştır. 3DQuickMold piyasaya çıktığı 2 yıldan az bir süre içerisinde plastik kalıp pazarında kendini kabul ettirmiş ve büyüme göstermiştir.

3DQuickMold SolidWorks® ile tam entegre çalışan tek plastik kalıp tasarımı programıdır. SolidWorks ile tam entegre olmasından dolayı SolidWorks ün tüm kullanım özelliklerini içinde bulundurmaktadır.

3DQuickMold Türkiye de sadece Teknolojik Yazılımlar ve Makine Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunmaktadır.

3DQuickMold herkesin kullanılabilmesi için Türkçeye çevrilmiştir. Bu özelliği sayesinde kolay öğrenilebilme özelliği katmıştır. Bu özelliği, Türkiye plastik enjeksiyon kalıp piyasasında onu SolidWorks içerisinde çalışan tek Türkçe program haline getirmiştir.

3DQuickMold farklı kalıp ayırma özelliği sayesinde kendini rakiplerinden bir adım öne geçirmiş, aynı zamanda kalıp mühendislerinin işini kolaylaştırmıştır. Aynı SolidWorks®’de olduğu gibi tecrübeli kalıp tasarımcıları veya plastik kalıp tasarımına yeni başlamış genç mühendisler için kullanımı kolay, pratik, öğrenme süreci kısa ve esnek bir plastik enjeksiyon kalıp tasarım programıdır.

3DQuickMold’un hızlı ve kullanışlı tasarım özellikleri rutin plastik kalıp tasarımını keyifli hale getirmektedir. 3DQuickMold genç mühendislerin hızlı bir şekilde plastik kalıp tasarımı öğrenmelerine olanak sağlar. Bir kaç gün içinde alacakları eğitim ile bağımsız olarak çalışabilir, proje yapabilir duruma gelebilirler.

3DQuıckMold SolidWorks® ile tam entegre çalıştığından SolidWorks ün tüm özelliklerine sahiptir , kullanımı ve öğrenilmesi piyasadaki diğer programlardan daha hızlı ve kolaydır.


■3DQuıckMold’un Kullanım Fonksiyonları

■Erkek/Dişi Montajı
■Ters Açı Yöneticisi
■Kalıp Gözü Yöneticisi
■Kalıp Standartı Kütüphanesi
■Kalıp Seti Yöneticisi
■Lokma Yöneticisi


■İtici Yöneticisi
 
■Elektrod Yöneticisi
■Soğutma Yöneticisi
■Yolluk Yöneticisi

 

 

Erkek/Dişi Montajı

 Plastik hacim kalıpçılığında ürünü imal edebilmek için ilk önce ürünümüzün kalıba uygun dizayn edilip edilmediğinin kontrolü yapılmalıdır aksi takdirde geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşılabilinir. Bu kontrolleri yaptıktan sonra kalıp ayrımına geçilmelidir. Normalde kalıp mühendislerinin kalıp tasarımı yaparken en çok zaman kaybettikleri bölüm kalıp ayrımının Erkek (core) - Dişi (cavity) oluşturulmasıdır. 3DQuickMold ise bu konuda farklı çözümler üretmektedir.Erkek (core) - Dişi (cavity) ayrımında 3DQuickMold piyasadaki diğer programlardan farklı çalışma sistemi ile bu işlemlerin daha hızlı ve kolay hale getirmiştir.

 

 

 

 

Kalıp Gözü Yöneticisi

Plastik kalıpçılığında kalıp gözü oluşturmak maliyeti düşürmek için yapılır. 3dQuickMold ile kalıp gözü oluşturmak çok hızlı ve iyi sonuç vermektedir.

 

 

 

Kalıp Seti Yöneticisi

Kalıp setlerindeki en büyük problemi kullanılan standartların Türkiye de kullanılan standartlardan farklı olmasıdır. Bu yüzden 3DQuickMold ile görüşmelerimiz sonucunda Türkiye de kullanılan standartların, kalıp seti kütüphanesine kısa bir süre içerisinde eklenileceği kararı alınmıştır. Bu özelliği sayesinde piyasadaki diğer rakiplerinde bir adım öne geçmiştir. 3DQuickMold programının kalıp seti yöneticisi sayesinde çok kısa sürede kalıplarınızı imalata hazır hale getirebilirsiniz.

 

 

İtici Yöneticisi

3DQuickMold itici oluşturma konusunda çok hızlı çözüm üretmektedir. Kalıp setinde eklediğimiz gibi itici kütüphanesine de istediğiniz tedarikçi firmanın standartlarını ekleyebiliriz. İçerisindeki itici oluşturma, iticiler için boşaltma ve iticilerin kesilmesi için pratik araçları ile kalıp tasarım sürecini kısaltmaktadır.

 

 

 

 

Soğutma Kanalları Yöneticisi

3DQuickMold SolidWorks® ile tam entegre olduğundan SolidWorks ün bütün özellikleri ile kullanılabilinmektedir.Soğutma kanalları oluşurken 3d sketch ile bir line oluşturulmakta ve bu line üzerinden soğutma kanalları boşaltılmaktadır. Soğutma kanalları kalıp tasarım sürecinin her aşamasında değiştirilebilir. Hızlı araçlar sayesinde çok hızlı, pratik ve tam parametrik olarak soğutma kanalı tasarımı yapılmaktadır.